Tootmise automatiseerimine ja masinaehitus

Tootmise automatiseerimine

Tootmise automatiseerimine on suund kuhu poole soovivad liikuda kõik tehased ja tootmisettevõtted.

  • Kas soovid, et sinu toomine oleks efektiivne ja kasumlik?
  • Kas tunned, et praegune toomine on ajale jalgu jäänud?
  • Kas soovid tootmist, mis annaks konkurentsieelise?
  • Kas soovid optimeerida/vähendada tootmises inimtööjõu osakaalu?

Kui vastasite mõnele küsimusele jaatavalt, siis saame teid aidata- tootmise automatiseerimine on meie suur kirg.

Kas see on võimalik?

Meie ütleme, et on! Oleme aidanud mitmeid tootmisettevõtteid ning efektiivsete tootmislahenduste väljatöötamine ja loomine on meie igapäevane töö, mis pakub meile suurt põnevust.

 

Meie osade tehtud töödega saab tutvuda siin.

Automatiseeritud tootmine kui ettevõtte vundament

Iga tootmisettevõtte alus on hästi toimiv tootmine, ilma milleta on ettevõtte efektiivne toimimine raskendatud. Pole mõtet luua uusi tooteid, kui toomine ei jõua neid valmis teha või puuduvad selleks vajalikud masinad ja süsteemid.

Halval ja aegunud toomisel ei ole ainult efektiivsusega seotud probleemid, vaid ka piiratud võimalused, mistõttu on keeruline turul konkureerida ja ettevõttena kasvada. Kvaliteetne tootmine tagab klientide usaldusväärsuse ning rahulolu toodete osas.

7-sammuline protsess, mida teie tootmise automatiseerimisel rakendame

Oleme aastate jooksul, erinevaid projekte tehes, palju õppinud ning mõtleme jätkuvalt sellele, kuidas saada veel paremaks koostööpartneriks. Oma teekonna jooksul oleme välja töötanud 7-sammulise protsessi, mis toob suure tõenäosusega meie klientidele parima tulemuse.

 

Kontakti loomine - Kohtume ning kaardistame tootmise murekohad. Õpime seda valdkonda ja turgu tundma.

Tootmisprotsessiga tutvumine - Vaatame igale murekohale konkreetsemalt otsa. Vajadusel teeme töötajatega intervjuusid ning kaardistame toomisprotsessid täpsemalt ära. Tutvume tootmise hetkeseisu ja selle eripäradega. Leiame tootmise kitsaskohad ja paneme paika esialgse plaani tootmise automatiseerimiseks.

Projekti kaardistus ja lähteülesande koostamine - Määratleme projekti puudutavad pisidetailid ja mõtleme kogu tootmisprotsessi algusest lõpuni läbi. Vajadusel küsime lisainfot piirolukordade väljaselgitamiseks. 

Protsessi tulemusena sünnib dokument (lähteülesanne), mille alusel koostame pakkumise.

Projekteerimine - Järmise sammuna loome automaatika ja mehhaanika projektid. Koostame seadmete 3D mudelid ja tootmisjoonised ning mõtleme läbi automaatikaskeemide disaini ja teeme vajaliku seadmete valiku.

Seadmete ehitus ja testimine - Koostame seadme ning programmeerime automaatikasüsteemi (sh PLC, HMI, sagedusmuundurid, servosüsteemid, andurid). 

Seejärel testime kogu süsteemi kliendilt saadud materjaliga.

Seadme(te) paigaldamine - Paigaldame seadme kliendi tootmisesse ning vajadusel integreerime seadme teiste tootmisliinide osadega. Paigalduseks valime sellise viisi ja hetke, et tootmisprotsessi võimalikult vähe häirida ja katkestada.

Uue seadme kasutuselevõtt - Seadme peenhäälestamine tootmisprotsessis, mille käigus veendume selles, et seade on kindlasti töökindel erinevates olukordades.

Töö üleandmine - Töö üleandmisel on suur roll ka meiepoolsel koolitamisel. Koolitame operaatorid, esitame vajaliku dokumentatsiooni ja kasutusjuhendi, et edasine töö tootmises sujuks valutult.

Mis saab edasi?

Kui meie poolt on projekt valmis, üleantud ja töötajad koolitatud, siis olete valmis iseseivalt uue süsteemiga töötama. Vajadusel aitame ja pakume seadmete tugiteenuseid - hooldus, remont ja täiustamine. Igale meie poolt ehitatud seadmele saame pakkuda ka kaughaldust. See tähendab, et väiksemaid programmi muudatusi ja täiustusi saame teha distantsilt. Sedasi on murekohad kiiresti kõrvaldatud ja töö saab jätkuda.