Protsessiautomaatika ja SCADA

SCADA services

Ettevõtted otsivad alati võimalusi tootmiskulude vähendamiseks, mahtude suurendamiseks ja toote kvaliteedi parandamiseks. Kõige kiiremaid tulemusi annab tootmise automatiseerimine ja tööstus 4.0 lahenduste rakendamine.

SCADA süsteem tootmisettevõttes on vajalik, kui tunned, et: 

  • Tootmismahtusid oleks vaja suurendada
  • Praegune tootmine vajab hulganisti (liiga suures mahus) inimtööjõudu
  • Toote kvaliteedi kõikumine on suur
  • Puudub tootmisprotsessist täielik ülevaade

SCADA süsteemid on tööstusorganisatsioonide jaoks üliolulised. Need aitavad säilitada efektiivsust, töödelda andmeid arukamate otsuste tegemiseks ja edastada süsteemiprobleeme, et aidata vähendada seisakuid.

Mis on SCADA?

SCADA (Supervisory Control And Data Acquisition) on süsteem, mis võimaldab tööstusettevõttel:

  • Jälgida ja juhtida kõiki tootmisprotsesse 
  • Jälgida, koguda, töödelda ning analüüsida andmeid komplektselt ühes süsteemis
  • Erinevate andurite, täiturite või kontrollerite kaugseadistamist läbi keskse süsteemi
  • Sündmuste või käskude salvestamist logifaili, nii, et oluline info ei lähe kaduma

 

SCADA suureks eeliseks on personaalsus ja kasutajamugavus, mis tähendab seda, et igale ettevõttele on võimalik luua erilahendus, mida on lihtne ja mugav kasutada ka tootmistöölisel. Andmete esitlus on selge ning ülevaatlik.

Kus eelistada SCADA süsteemi?

SCADA süsteemid töötavad hästi paljudes erinevat tüüpi ettevõtetes, kuna need võivad ulatuda lihtsatest konfiguratsioonidest kuni suurte keerukate paigaldusteni. 

 

SCADA süsteemid on paljude kaasaegsete tööstusharude selgroog, sealhulgas:

  • Energeetika
  • Toiduainetööstus
  • Tootmine
  • Transport
  • Vesi

SCADA üldine tööloogika

SCADA devices

Põhiline SCADA arhitektuur algab programmeeritavatest loogikakontrolleritest (PLC), mis on seade erinevate masinate või protsesside juhtimiseks. SCADA süsteem kogub neilt andmed protsesside visualiseerimiseks. Samuti on võimalik seadmetele läbi süsteemi käsklusi esitada. 

SCADA tarkvara töötleb saadud andmeid ning seejärel kuvab need operaatoritele või teistele töötajatele, aidates andmeid analüüsida ja teha olulisi otsuseid. Seda, milliseid andmeid, või mis kujul, soovite oma tootmise kohta saada, on võimalik personaalselt projekti käigus paika panna vastavalt teie vajadusele ja soovile. SCADA süsteemi on võimalik läbi erinevate liideste ühendada andmebaase, MES/ERP tarkvarasid, veebiteenuseid ja palju muud.

7-sammuline protsess, mida protsessiautomaatika ja SCADA juurutamisel rakendame

Oleme aastate jooksul, erinevaid projekte tehes, palju õppinud ning mõtleme jätkuvalt sellele, kuidas saada veel paremaks koostööpartneriks. Oma teekonna jooksul oleme välja töötanud 7-sammulise protsessi, mis toob suure tõenäosusega meie klientidele parima tulemuse. Allpool on näide süsteemi arendamisel algusest, kus luuakse kogu automaatikasüsteem uuele projektile. SCADA süsteemi on aga võimalik liidestada ka hiljem. 

 

Kontakti loomine - kohtume ning tutvustate meile oma ettevõtet, mille käigus õpime teie valdkonda ja turgu tundma.

Tootmisprotsessiga tutvumine - vaatame üle tootmisprotsessi, mida soovitakse automatiseerida või SCADA süsteemiga siduda. Kogume esialgse info, mille põhjal hakkame välja töötama parimat lahendust.

Projekti kaardistus ja lähteülesande koostamine - määratleme projekti puudutavad pisidetailid ja mõtleme kogu protsessi algusest lõpuni läbi. Seejärel analüüsime probleeme protsessiinseneridega ja kaardistame peamised murekohad. Analüüsi tulemusena koostame dokumendi ehk lähteülesande, mille alusel koostame teile personaalse pakkumise. 

Projekteerimine - järgmise sammuna loome automaatika projekti, mille käigus käime põhjalikult üle kõik võimalikud alamsüsteemid ja seadmed. Koostame automaatikaskeemid ja valime välja vajalikud komponendid. Koostame automaatikakilbi ja paigalduse spetsifikatsiooni.

Kilbiehitus ja testimine - koostame automaatikakilbi ja seadistame automaatikasüsteemi, mille käigus saab tehtud:

  • PLC programmeerimine 
  • Seadme visualiseerimine ja juhtimine HMI ekraanil või SCADAs
  • Jõuahelate lülitusseadmete (sagedusmuundurid, pehmekäivitid) seadistamine
  • Uute andurite ja täiturite eelseadistamine

Väljastamisele eelneb põhjalik FAT test, mille käigus veendume automaatikakilbi ahelate korrektsuses.

Seadme(te) paigaldamine - teostame vajalikud tööd objektil - paigaldame kilbi, kaablid ja teeme kõik ühendused. Seejärel seadistame objektil asuvad andurid ja täiturid ning teostame SAT testi. Kontrollime turvaahelate korrasolekut ning alustame võimalusel süsteemi funktsioonide testimisega.

Uue süsteemi kasutuselevõtt - alustame süsteemi käivitamist ja jälgime protsessi kulgu. Peenhäälestame protsessi juhtloogika ja seadmed (andurid, täiturid, PID regulaatorid). Jälgime süsteemi seni, kuni oleme veendunud selle stabiilsuses.

Töö üleandmine - viimase sammuna koolitame operaatorid, esitame vajaliku dokumentatsiooni ja kasutusjuhendi, et edasine töö tootmises sujuks valutult.

Mis saab edasi?

Kui meie poolt on projekt valmis, üle antud ja töötajad koolitatud, siis olete valmis iseseisvalt uue süsteemiga töötama. Vajadusel aitame ning nõustame, ka pärast projekti üleandmist. 

 

Igale meie poolt ehitatud seadmele saame pakkuda ka kaughaldust. See tähendab, et väiksemaid programmi muudatusi ja täiustusi saame teha mugavalt distantsilt. See annab kindlustunde, et teie murekohad on kiiresti kõrvaldatud ja töö saab jätkuda.