Enne

Villija opereerimine oli suuresti käsitöö. Operaatoril puudus hea ülevaade süsteemi tööst. Seade ei olnud integreeritud teiste liinisega koos töötama. Tegemist ei olnud sisuliselt automaatikasüsteemiga, kuna kogu vastutus õigete otsuste tegemisel lasus operaatoril.

Puudused:

  • Skeemide puudumine
  • Madal töökindlus
  • Pikad seisakud rikete esinemisel
  • Keeruline opereerimine

Väljakutse

Kuna puudus igasugune dokumentatsioon, siis kõigepealt tuli kõik ahelad kaardistada. Peale seda sai projekteerida uue kilbi joonised ja valida komponendid. Kuna tegemist oli toiduainetööstusega, siis pöörasime erilist tähelepanu seadmetele, mis paigaldatakse tootmisruumidesse. Valisime seadmed, mis on hügieenilised ja vastupidavad puhastusvahenditele.

Lahendus

Vahetasime välja enamus automaatikakomponente. Osad seadmed, mida oli mõistlik taaskasutada, jätsime alles.
Arendasime kasutajaliidese, kus on kogu protsess visuaalselt kuvatud. Automaatikasüsteem hoolitseb selle est, et toode jõuab sinna kuhu vaja ja operaator valesid valikuid teha ei saaks. Protsessi ülevaade on lihtne ja loogiline. Vigade tuvastamine on selge ja arusaadav. Masin on integreeritud teiste liinidega (pakkimine, CIP).

Pärast

Operaatorid suhtusid uute süsteemi esialgu skeptiliselt (kõik uus on ju halb, enne oli palju parem), kuid paari kuu pärast tootmist uuesti külastades oli suhtumine hoopis teine. Kõik olid uue süsteemiga kiiresti harjunud ja kiitsid selle kasutusmugavust.